Strona głównaPraca społeczna

Praca społeczna

 

Klub Inteligencji Katolickiej w Łodzi

Jeśli interesują Cię przykłady konkretnych tematów kliknij na nazwę tematu czarną czcionką po lewej stronie.

Ogólne wiadomości o Klubie Inteligencji Katolickiej w Łodzi znajdziesz na stronie http://archidiecezja.lodz.pl/kik - tamże aktualny program pracy. Moja działalność jako członka zarządu Klubu  polega na koordynacji kursów i całości formacji. Obecnie prowadzę bieżące odwoływanie się w każdym numerze wydawnictwa miesięcznego Klubu "Informacje" do nauki Papieża Jana Pawła II w sprawach aktualnych oraz kurs samokształceniowy "Żyć Mszą Świetą - Msza Święta Skrament Miłości".

Wiele uczestniczę w działaniach ekumenicznych Klubu. 

Np. w dniu prawosławia Klub zwiedzał cerkiew pod wezw. Św. Olgi w Łodzi. Poniżej (za sondą) doniesienie prasowe w Niwdzieli. W czerwcu uczestniczyłem w spotkaniu z prawosławnym duszpasterstwem Wojska Polskiego w zabytkowej cerkiewce w stylu zauralskim. Szczegóły patrz podstronę "Ekumenixm"  galeria moich zdjęć-pamiątek z wizyty w Cerkwii Św. Olgi oraz galerię zdięć z cerkwii duszpasterstwa wojskowego w stylu zauralskim obejrzeć można na stronie: http://picasaweb.google.com.pl/janusz.pruszynski

 

 

Wzmianka w "Niedzieli" o wizycie Klubu w cerkwii Św. Olgi w realizacji "dnia prawosławia". Autorstwa Kol. mgr Dyśko-Lorenc, członka Zarządu - Redaktora "Informacji". Zdjęcie i wszystkie inne zdjęcia na tej stronie: fot. Kol.mec. Janusz Stefan Pruszyński - członek Zarządu - Koordynator Kursów.

Free business joomla templates